uzun tırnaklara nasıl sahip olunur

uzun tırnaklara nasıl sahip olunur

Tırnakların normal ve sağlıklı büyümesi için bakıma ihtiyacı vardır. Keratin içeren tırnaklar demir ve kalsiyum ile güçlenir. Günümüzde pek çok kişi sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmak için takma tırnak veya farklı uygulamalara sahip olmakta ve kozmetik mağazalarında veya eczanelerde satılan tırnak bakım ürünlerinden faydalanmaktadır. Ancak doğal yöntemlerle de güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmanız için 5 yöntemi derledik.

Uzun tırnaklara nasıl sahip olunur

Tırnakları güçlendirmek için demir ve kalsiyum alımı gereklidir. Demir ve kalsiyum diyetten elde edilir. Bu nedenle güçlü tırnaklara sahip olmak istiyorsanız sağlıklı ve düzenli beslenmeye ve iyi bir uykuya ihtiyacınız var. Demir eksikliği kırılgan tırnaklara neden olabilir. Ayrıca tırnaklardaki keratin saçlarda da bulunur. Bu nedenle kalsiyum ve demir içeren süt ve et ürünlerini tüketmek saç ve tırnak sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir.

Tırnaklarınızın hava almasına dikkat edin

Kadınlar olarak çoğumuz ojesiz seyahat edemiyoruz. Ancak sık oje kullanımı tırnakların nefes almasını engelleyebilir ve sararmasına neden olabilir. Hava geçirmez tırnaklar kırılgan hale geldi ve kırıldı. Bu nedenle tırnaklarınızı haftada en az 3 gün dinlendirin. Bu dönemde tırnaklara özen gösterilmeli ve güçlendirilmelidir.

Meyve kabuklarından faydalanın

Uzun tırnaklara nasıl sahip olunur yazımızın en önemli maddelerinden birisi. Özellikle limon kabuğunun tırnaklar üzerindeki güçlendirici etkisi iyi bilinmektedir. Tırnak bakımında limon, portakal, salatalık gibi antioksidan ve C vitamini içeren gıdaların kabuklarından faydalanabilirsiniz. Ellerinize ve tırnaklarınıza peeling ile masaj yaparak daha parlak bir cilde ve daha güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Bu yazıya uygun ürünler

 • Zoom Nails Parlatıcı – nail polish

  14.95

  25% Off

 • Zoom Nails Growth – Uzatıcı Etkili Tırnak Bakım Jeli

  39.95

  33% Off

 • Cilt Lekesi Giderici ve Nemlendirici Krem

  32.95

 • Sıvı Sabun Lavanta Tazeliği

  32.95

Asetonunuzu kendiniz yapın

Aseton, cildinize ve solunum sisteminize zararlı birçok kimyasal içerir. Asetondaki kimyasallar tırnak yapısını etkileyebilir ve tırnak bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle dışarıdan aseton almak yerine evde doğal malzemelerden kendi asetonunuzu yapabilirsiniz. Aseton yerine limon ve sirke yardımıyla hazırlanmış bir karışım kullanabilirsiniz. Ancak limon ve sirkenin yapısında asit vardır. Bu nedenle kullanım miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tırnaklarınızı uzatacak doğal serumlar kullanın

Tırnakları uzatabilen birçok doğal yüz maskesi vardır. Tırnaklarınızı güçlendirmek ve daha hızlı uzamasını sağlamak için doğal maskeler kullanabilir, bu maskeleri hazırlamak için zeytinyağı, limon, zencefil ve diğer malzemeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca lavanta, susam, badem, avokado ve E vitamini yağından da faydalanabilirsiniz. Özellikle E vitamini yağı tırnakları besleyerek kırılmalarını önleyebilir.

Daha fazlası için bizi Instagram ‘dan takip etmeyi unutmayınız.

uzun tırnaklara nasıl sahip olunur

About the author : tirnaksepeti

Leave A Comment

Related posts

Popular products

Product categories