tırnak bakım önerileri

Tırnak Bakım Önerileri

Tırnak bakımı için güzellik merkezine gitmenize gerek yok. Güçlü, sağlıklı ve temiz tırnaklara sahip olmak için evde sunulan ürünlerden siz de faydalanabilirsiniz. Tırnaklar keratin içerir. Güçlendirmek için demir ve kalsiyuma ihtiyacınız var. Böylece güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için birçok ürün kullanabilirsiniz. Tırnakları güzelleştirmek için hemen hemen herkesin evinde bulunan ürünleri nasıl kullanacağınızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte evde tırnak bakımı için bazı ipuçları. Keyifli okumalar!

Tırnak Bakım Önerileri Olarak Salatalık Uygulayın

Tırnaklarınız sık sık kırılıyorsa ve kırılgansa, onları güçlendirmek için salatalık kullanabilirsiniz. Salatalık; A, E, B1, B2, B3 ve C vitaminlerini içerir. Bununla birlikte, kalsiyum ve demir de içerir. Bu tam olarak tırnaklarınızın ihtiyacı olan şey. Salatalığı rendeleyin ve suyunu çıkarın, ardından tırnaklarınızı bu suda 5 dakika bekletin. Farkı göreceksin!

Vicks VapoRup kullanabilirsiniz

Vicks keskin kokusuyla bilinir ve genellikle öksürük ve soğuk algınlığı gibi sorunları tedavi etmek için kullanılır. Ancak Vicks’in bir diğer faydası da tırnak mantarına iyi gelmesidir. Amerikan Aile Hekimliği Konseyi Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, Vicks Vaporub kullanımının kırılgan tırnakları iyileştirebileceğini ve mantarlarla savaşabileceğini iddia ediyor. Etkilenen bölgeye günde bir kez uygulayabilirsiniz.

Çay ağacı yağından faydalanın

Kimyasal ürünler piyasaya çıkmadan önce birçok kişi bitkisel yağlar kullanıyordu. Bitkisel yağlar güzellikten sağlığa birçok alanda kullanılmaktadır. Çay ağacı yağı da tırnakların sağlıklı uzamasını destekler. Tırnak mantarı probleminiz varsa, bu esansiyel yağı pamuklu çubukla uygulayabilirsiniz.

Limon suyu ve karbonat

Limon suyu ve kabartma tozu kombinasyonu cilt bakımından diş bakımına kadar birçok konuda en çok önerilen doğal yöntemlerden biridir. Bu kombinasyon tırnak bakımında da oldukça etkilidir. Limon suyu ve kabartma tozu, tırnakları beyazlatmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Limon suyu ve kabartma tozunu karıştırın, bu karışımı bir pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün, 10 dakika bekletin ve ardından temizleyin. Daha etkili olması için karışımı macun haline getirip diş fırçası yardımıyla tırnaklarınızı ovalayabilirsiniz. Instagram sayfamızı takip ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Atkuyruğu bitkisi

Atkuyruğu otunun antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip olduğu iyi bilinmektedir. At kuyruğu çayı tırnakları güçlendirmek için oldukça basit ve etkili bir besindir.

Kekik yağının gücünü keşfedin

Kekik yağı daha önce baş ağrısı gibi sorunları çözmek için kullanılıyordu. Çay ağacı yağı yerine hemen hemen her yerde bulunan kekik yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ, antibakteriyel özelliklere sahip olduğu gösterilen timol içerir. Bu, tırnak mantarı ve diğer bakteriyel problemler için etkilidir. Tırnakları kekik yağına batırılmış bir pamuklu çubukla nazikçe silin.

Bu yazıya uygun ürünler

 • Zoom Nails Parlatıcı – nail polish

  14.95

  25% Off

 • Zoom Nails Growth – Uzatıcı Etkili Tırnak Bakım Jeli

  39.95

  33% Off

 • Cilt Lekesi Giderici ve Nemlendirici Krem

  32.95

 • Sıvı Sabun Lavanta Tazeliği

  32.95

Biyotin yönünden zengin yiyecekleri tüketin

Tırnak Bakım Önerileri arasında Tırnakların daha hızlı uzaması için biotin (bir B vitamini) yönünden zengin besinler yemek önemlidir. Bir araştırmaya göre biotin, kırılgan tırnakları birkaç hafta içinde güçlendirebilir. Bu vitamini içeren bazı yiyecekler fındık, brokoli, yumurta, muz ve mantardır.

Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın

Hindistan cevizi yağı tırnaklarınızı besleyebilir ve nemlendirebilir. Birkaç damla hindistancevizi yağı alın ve emilene kadar tırnaklarınıza masaj yapın. Bunu yapmak tırnak yataklarınızı iyileştirecek ve güçlendirecektir.

Tırnak bakımı için elma sirkesi

Elma sirkesi de birçok cilt bakımı işleminde kullanılmaktadır. Enfekte olmuş tırnakları tedavi etmek için eşit miktarda su ve elma sirkesinden oluşan bir solüsyona batırın. Tırnaklarınızı yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından durulayın. Çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız; pamuğu elma sirkesine batırıp tırnaklarınızı silebilirsiniz.

Sarımsak kullanın

Sarımsak, tırnak mantarına karşı etkili antibakteriyel özelliklere sahiptir.Birkaç diş sarımsağı ezin ve macun yapın, ardından enfeksiyonlu bölgeye uygulayın.

Tırnak Bakım Önerileri

About the author : tirnaksepeti

Leave A Comment

Related posts

Popular products

Product categories